Hibrit UPS Sistemleri

  • Hibrit (Hybrid) UPS nedir?

Hibrit UPS sistemleri genel anlamda şebeke enerjisi ve güneş enerji sisteminin birlikte entegre olarak kesintisiz bir şekilde kritik yükleri beslediği sistemler olarak adlandırabiliriz. Bu sistemi aynı zamanda akü grubu ve jeneratör ile destekleyerek sitemin güvenilirliğini ve arttırmak mümkündür.

Hibrit UPS sistemleri güneş panelleriyle beraber ihtiyaç duyulan süre kadar akü grubu veya gruplarıyla ve jeneratör gibi ekipmanlarla kullanmak mümkündür.

 

  • Hibrit (Hybrid) UPS sistemlerini kullanmanın faydaları nelerdir?

Hibrid UPS sistemlerinin en temel öne çıkan özelliği çevreci bir yapıya sahip olmasıdır. Kullanılan güneş panelleri sayesinde etrafa hiçbir zararlı salınım yapmadan panelden genel enerjiyle ve kullanılan algoritma ile sistem enerji ihtiyacını karşılamakta ve şebekeden tüketimi minimum seviyede tutarak ciddi bir ekonomik katkı sağlamaktadır.

 

  • Hibrit (Hybrid) UPS ile birlikte farklı ekipman ya da ürün kullanılır mı?

Hibrit UPS sistemleri güneş panelleriyle beraber ihtiyaç duyulan süre kadar akü grubu veya gruplarıyla ve jeneratör gibi ekipmanlarla kullanmak mümkündür.

  • Hibrit (Hybrid) UPS kullanmanın faydaları nelerdir?

Hibrit UPS sistemlerinin en temel öne çıkan özelliği çevreci bir yapıya sahip olmasıdır. Kullanılan güneş panelleri sayesinde etrafa hiçbir zararlı salınım yapmadan panelden genel enerjiyle ve kullanılan algoritma ile  sistem enerji ihtiyacını karşılamakta ve şebekeden tüketimi minimum seviyede tutarak ciddi bir ekonomik katkı sağlamaktadır.

 

  • Hibrit (Hybrid) UPS ’in genel özellikleri nelerdir?

Hibrit UPS sistemleri genel olarak şebekeden, aküden veya güneş panellerinden eşzamanlı olarak çalışabilmektedir. Kritik yükler için istenildiği taktirde sisteme akü grubu ve acil durum jeneratörü ilave edilebilmektedir. Kullanılan MPPT algoritması sayesinde panellerdeki enerji maksimum seviyede kullanılmakta ve şebeke kaynağındaki maliyet minimum seviyede tutulmaktadır. Çıkış yükleri için stabil ve kesintisiz temiz bir enerji sağlanmaktadır.

 

  • Hibrit (Hybrid) UPS enerji maliyetleri açısından faydalı mıdır?

Kesinlikle doğru. Asıl hedeflerden bir tanesi de sistemin tükettiği enerji maliyetini MPPT akıllı yönetim algoritması sayesinde güneş panellerini maksimum verimlilikte kullanarak şebeke maliyetini minimum seviyede tutmak bu sayede sitemin kendini amorti etme süresini kısaltmaktadır.